Előadók

Panel(ek):
’Sigmond Eszter a Pannon Egyetem Balatoni Turisztikai Kutatóintézetének szakértőjeként többek között a fesztiválok fenntarthatóságával kapcsolatos kutatás-fejlesztéssel foglalkozik, a Veszprém–Balaton 2023 EKF projekttel együttműködésben. Korábban a Bakony–Balaton régió turisztikai desztinációmenedzsmentjéért felelt. Foglalkozik továbbá rendezvényszervezéssel, valamint a Veszprém–Balaton Régió Kultúrájáért Közalapítvány kuratóriumának elnöke.

Panel(ek):
Antal Tamás a világszerte érzékszervi marketing megoldásokat kínáló Mood Media alelnökeként 12 éve irányítja a régió (Közép-Kelet-Európa és Oroszország) működését. Korábban az in-store megoldások területén ill. a köztéri médiapiacon tevékenykedett. MBA végzettségét az angol Open University-n szerezte, két felnőtt gyermek édesapja, zene-, koncert- és filmrajongó.

Panel(ek):

Panel(ek):
Bajnai Zsolt, a Cseh Tamás, későbbi Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program elindítója, 2015-2020 között az illetékes NKA kollégium vezetője, 2018-2021 között a Könnyűzenei Szolgáltató Iroda vezetője. Elsősorban a könnyűzene története és oktatása foglalkoztatja, több ezekkel kapcsolatos publikáció szerzője, könyvek szerkesztője, konferenciák szervezője.

Panel(ek):
A Believe kiadói kapcsolatokért felelős vezetője Magyarországon, Romániában és a Balkánon. Felelősségi körébe tartozik a kiadók, valamint a helyi csapatok segítése digitális stratégiaalkotásban, problémamegoldásban, valamint katalógus-szintű feladatok kezelésében a terjesztést illetően. 2018 és 2021 között a HOTS (Hungarian Oncoming Tunes) könnyűzenei exportiroda vezetője volt, azt megelőzően az A38 Hajón felelt produkciós és programszervezői feladatok ellátásáért. Munkaköre mellett a társadalmi kérdésekben aktív hardcore/punk zenekar, a Satelles basszusgitárosa, valamint a Kisterem (978-615-01-2054-6) c. könyv szerzője.

Panel(ek):

Panel(ek):
Békés Gergely, ügyvéd, az EJI jogi képviselője, a Szerzői Jogi Szakértő Testület tagja, a ProArt Szövetség a Szerzői Jogokért felügyelőbizottsági elnöke, a Tóth Aladár Alapítvány kurátora. 40 éve zenél amatőr együttesekben, 20 éve foglalkozik a magyar zenei piaccal.

Panel(ek):

Panel(ek):
Biczó Andrea kezdetben a zenei sajtóban szerzett tapasztalatokat a Recorder és a Phenomenon magazin újságírójaként. Szakterülete a kommunikáció, főállásban öt éve a Budapest Park PR managere. Korábban közel öt évig dolgozott a Universal Music Hungary lemezkiadónál. A Budapest Park mellett projektszerűen segít zenekarok kommunikációjában is.

Panel(ek):
25 éve kezdtem a szakmában dolgozni, még a legendás Multimedia-val, mely 2003 óta a Live Nation (a kezdetekkor még Clear Channel) globális koncertszervező hálózat része. Kezdetben pénzügyi vezetőként feleltem a gazdasági ügyekért, azonban már több mint 13 éve a cég ügyvezetőjeként a kelet-európai regionális működésért vagyok felelős.

Panel(ek):
Hiba vagy nincs megadva
Csala Bertalan szervező, zenekari menedzser, zenész. Több, mint 10 éve dolgozik a zeneiparban, volt már zenei újságíró, koncertszervező és promoter is. Jelenleg a music360 vezetője, zenei workshopokat, iparági beszélgetéseket, találkozókat és fesztiváloknak off-programokat szervez. Az Entrópia Architektúra booking agent-je.

Panel(ek):
Az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiumának vezetője, zenei újságíró, rádiós műsorvezető, a Hammerworld magazin társalapító / vezető szerkesztője. Művészeti pedagógus diplomával a zsebében, az elmúlt harmincöt év során a zeneipar szinte minden területén dolgozott a hangfelvétel kiadástól a zenei termékek kis- és nagykereskedelmén át a koncertszervezésig. Pályája elején zenészként, szövegíróként és grafikusként is alkotott.

Panel(ek):
Kutatóként, majd piaci cégek és nagy állami IKT projektek stratégiai tanácsadójaként kezdtem pályámat a 2000-es évek legelején. Ezt követően minisztériumok és önkormányzatok, majd a 2010-es évektől állami vállalatok mellett működtem tanácsadóként később vezető menedzserként. 2021 óta a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara szolgáltatói szervezetté alakításán dolgozom, mely fókuszába a vállalkozókkal folytatott konzultációt és a Kamarák közötti regionális együttműködést állítja.

Panel(ek):
Czeglédi Szabolcs az Akvárium Klub programigazgatója, a Bánktió
Fesztivál zenei programszervezője, a La Boum és az Isolation Budapest alapítója, zenei programszervezője, valamint a Platon Karataev és a Galaxisok managere.

Panel(ek):
Czutor Zoltán dalszerző, előadó. A Nyers és a Belmondo frontembere, több mint 500 zenés mű alkotója, közéleti aktivista.
Az Artisjus vezetőségi tagja, a Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesületének alapító elnöke.

Panel(ek):
A rockzene három évesen fertőzött meg, aztán jött az olvasásszenvedély, a tetoválás, a filmek, és nem volt megállás. Két év London, közel egy év Indonézia után 2012-ben Zsiga Pál barátommal megalapítottuk a NOWmagazint, aminek kezdetben side-projektjeként indítottam el a NOW Books & Music-ot. Megjártam az irodalmi életet, a rendezvények bugyrait, elvégeztem egy zenei menedzsment képzést és sok más egyebet.
Jelenleg olyan csodálatos zenészekkel dolgozom együtt, mint iamyank vagy a Woodstock Barbie, de 2019-ben tettem le a grassroot-szektort erősítő, nemzetközi klubos hub, az EEnlarge Europe alapjait, szabadúszóként pedig a Music Hungary Szövetség és a HAIL – Magyar Független Lemezkiadók Egyesülete PR-kommunikációs menedzsere is vagyok.
EEnlarge Europe: http://eenlargeeurope.com/
Corner Art: https://cornerart.hu/

Panel(ek):
A Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója, a Magyar Kultúráért Alapítvány kuratóriumának elnöke

Panel(ek):

Panel(ek):
Dominus Ákos 19 évvel ezelőtt csatlakozott a Sziget Szervezőiroda csapatához külső munkatársként, hogy segítse a környezetvédelmi aktivitások bevezetését. Azonban az azóta eltelt évek alatt, a kezdetben még csak a szelektív hulladékgyűjtésre koncentráló projekt komplex környezetterhelés csökkentési és szemléletformáló tevékenységgé vált a vezetésével, melyet mostanra nemzetközi szinten is jegyeznek. Ákos ezek mellett a kulturális ipar számos területén aktív; az általa fejlesztett programok a legtöbb esetben hatékonyan integrálják a társadalmi és az üzleti célokat. Az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete kulturális rendezvényeinek szervezője; a Bánkitó Fesztivál produkciós vezetője, az International Business School projektmenedzsment oktatója, és a Magyar Kerékpárosklub elnökségi tagja. Tanácsadóként segíti a Veszprém-Balaton régióban létrejövő Európai Kulturális Főváros 2023 évadot is; továbbá a Music Hungary Szövetség felügyelőbizottságának is a tagja.

Panel(ek):

Panel(ek):
Tóth Péter Benjamin jogász és PR kommunikációs szakember, az ARTISJUS Üzleti Transzformációs Főosztályának igazgatója. Nevéhez fűződik az Artisjus 2010-ben megkezdett kommunikációs stratégiája és annak végrehajtása. A közös jogkezelés működésének belső megújításáért dolgozik, emellett rendszeresen tart előadásokat a zenei szerzői jog témájában. A Dal+Szerző magazin és blog alapítója.